13-oji tarptautinė konferencija „Naujos statybinės medžiagos, konstrukcijos ir technologijos“

13-oji tarptautinė konferencija „Naujos statybinės medžiagos, konstrukcijos ir technologijos“

 

2019 metų gegužės 16-17 dienomis Vilniuje vyko 13-oji tarptautinė konferencija „Naujos statybinės medžiagos, konstrukcijos ir technologijos“, geriau žinoma anglišku pavadinimu „Modern Building Materials, Structures and Techniques“ arba sutrumpintai – MBMST 2019. Ši konferencija yra ne tik viena didžiausių tokio tipo renginių Baltijos šalių regione, bet ir turi ilgametes tradicijas –organizuojama nuo 1991 metų, pastaruoju metu kas 3 metus. Pagrindinis konferencijos organizatorius tradiciškai yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakultetas. Prie konferencijos organizavimo taip pat prisidėjo nacionaliniai ir tarptautiniai partneriai: Tarptautinė tiltų ir konstrukcijų inžinerijos asociacija (IABSE, Lietuvos grupė), Europos statybos inžinierių taryba (ECCE), Lietuvos statybos inžinierių asociacija (LSIS), Lietuvos mokslų akademija (LMA), Europos statybos inžinerijos fakultetų asociacija (AECEF) ir Europos statybos inžinerijos mokymo ir ugdymo asociacija (EUCEET).

Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 200 registruotų dalyvių ir 17 skirtingų pasaulio valstybių. Dviejų dienų trukmės renginio metu iš viso buvo pateikti 147 pranešimai. Daugiau kaip du trečdalius dalyvių sudarė svečiai iš užsienio, kurų dauguma atvyko iš Lenkijos, Latvijos, Čekijos ir Vokietijos.

Konferencijos temos apėmė beveik visas pagrindines šiuolaikinio statybos inžinerijos mokslo nagrinėjamas tematikas: modernios statybinės medžiagos ir jų gamybos technologijos; gelžbetoninių, metalinių, stiklinių, medinių ir kompozitinių konstrukcijų tyrimai; šiuolaikiniai tiltų ir kitų statybinių konstrukcijų projektavimo metodai; inovatyvūs geotechninių problemų sprendiniai; naujos statybos technologijos ir valdymas; statinių informacinis modeliavimas ir kt. Visi konferencijai pateikti ir recenzuoti straipsniai bus išleisti atskiru rinkiniu elektroniniu būdu. Šis straipsnių rinkinys vėliau bus pateiktas Clarivate Analytics ir Scopus galimam mokslo publikacijų indeksavimui prestižinėse mokslinėse duomenų bazėse.

Vienu pagrindinių konferencijos akcentų buvo net šeši pranešimai, padaryti garbingų kviestinių svečių, kurie yra tarptautiniu mastu žinomi statybos inžinerijos srities ekspertai. Šiais metais kviestiniai pranešėjai atvyko iš JAV (David Hui, Ayman S. Mosallam ir Ronald D. Ziemian), Norvegijos (Harald Justnes), Vokietijos (Hartmut Pasternak) ir Hong Kongo (Albert T. Yeung). Tarp konferencijos svečių taip pat buvo daug tarptautinių organizacijų, universitetų, fakultetų, katedrų ir įmonių vadovų, žymių profesorių ir kitų statybos inžinerijos mokslo naujovėmis besidominčių mokslininkų ir verslo atstovų.

LT EN

Sekite naujienas "Facebook"