Įvyko Alytaus regiono statybos įmonių ir inžinierių susitikimas

Klausytojai susitikime Alytuje

Alytaus profesinio rengimo centre įvyko konferencija-susitikimas, kuriame Alytaus regiono statybos
įmonės aptarė abipusius lūkesčius su tame pačiame regione dirbančiais statybos inžinieriais. Pastaruosius atstovavo Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrija. Rangovų atstovai ir inžinieriai diskutavo tvarumo, efektyvumo ir skaitmeninimo temomis, o taip pat aptarė demografinę inžinieriaus profesijos situaciją.

Tai pirmasis Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) inicijuotas tokio pobūdžio renginys. Dėkojame įmonėms, noriai prisidėjusioms, kad šis susitikimas įvyktų, ir Alytaus profesinio rengimo centrui, kurio šiuolaikiška įranga ir maloni aplinka mus nustebino. Atradome naują, veiksmingą bendravimo formatą ir tikimės, kad pavyks suorganizuoti tokio pat pobūdžio susitikimus ir kituose Lietuvos regionuose įsikūrusiems inžinieriams.

Renginį parėmė UAB „VA statyba“, UAB „Alkesta“, UAB „Instita“, UAB „Osgita“, UAB „Grinduva“ ir UAB „Statrama“

Renginio dalyviai turėjo progą prisiminti, kad inžinierių ir rangovų tikslai iš esmės sutampa: abi pusės suinteresuotos, kad statybų procesas vyktų kuo saugiau, efektyviau ir kokybiškiau. Pranešimų ir diskusijų metu aptarta, kaip reikšmingai prie šio tikslo įgyvendinimo prisideda skaitmeninės technologijos.

„Atrodytų, inžinierius yra inžinierius, ir į techninius dalykus visuomet turėtų žiūrėti vienodai. Deja, požiūris priklauso ir nuo to, kurią pusę inžinierius atstovauja. Ar vykdai techninę priežiūrą, ar projektuoji, ar dirbi kitą darbą – turėtum jausti atsakomybę už savo darbą ir prisidėti prie kokybiško proceso. Reikalinga abipusė pagarba”, – vienas kitą papildydami kalbėjo panelinės diskusijos dalyviai Virginijus Almanaitis (UAB „VA statyba“) ir Egidijus Guzas (UAB „Instita“).

Tiesa, įvardytas ir svarbus iššūkis: nuolatos atsinaujinant technologijoms, būtina neapsnūsti ir reguliariai atnaujinti žinias – nors teisine prasme tai daryti Lietuvos inžinieriams kol kas nėra privaloma, šiuolaikinio inžinieriaus veikloje nuolatinis dalyvavimas įvairiuose mokymuose atrodo neišvengiamas. 

„Atestacija apibrėžia visus svarbiausius dalykus, ką inžinierius turi žinoti ir mokėti, tad jei inžinierius atestuotas, su jo žiniomis greičiausiai viskas gerai. Bet jei kalbame apie tokį inžinierių, kokio labiausiai norėtų darbdavys – jis turėtų nuolatos tobulintis ir mokytis visą savo profesinį gyvenimą. Kelti kvalifikaciją, atnaujinti žinias. Ir dar, žinoma, idealiu atveju inžinierius turėtų būti socialiai atsakingas. Savo žinias turėtų naudoti tam, kad pastatai ir mus supanti aplinka būtų saugūs, tvarūs. Šis susitikimas man tik dar kartą patvirtino, kaip svarbu inžinieriams nenustoti mokytis“, – pabrėžė Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Remiantis renginio metu tarp jo dalyvių vykdytos elektroninės apklausos rezultatais, būtent profesinių žinių trūkumas išlieka didžiausiu barjeru, kai pasirenkama nesinaudoti BIM metodologija, arba kai dirbant su BIM projektais kyla sunkumų (kiti galimi atsakymai: brangi programinė įranga, išreikšto poreikio iš darbdavių ir/ar užsakovų nebuvimas).

„Paprastai sprendimai, kuriuos sunkiausia priimti, labiausiai pasiteisina toli ateityje. Priimti standartinius sprendimus, kopijuoti iš jau darytų projektų inžinieriui lengviausia. Bet naujausiomis žiniomis grįsti inovatyvūs sprendimai turi daugiausia potencialo tiek tvarumo, tiek efektyvumo prasme“, – komentavo LSIS prezidentas Žymantas Rudžionis. 

Virginijus Almanaitis programuoja mechatronikos užduotį

Kaip svarbus statybos įmonių ir inžinierių socialinės atsakomybės aspektas renginyje aptartas ir naujų inžinierių ugdymas, aktyvus moksleivių bei studentų pritraukimas į vis didėjančio amžiaus vidurkio statybos inžinierių gretas.

„Statybos inžinerija vis artėja prie kompiuterių mokslo ir vis daugiau turi bendro su skaitmeninėmis technologijomis, virtualia realybe. Turėtų keistis ir mokymo programos profesinėse bei aukštosiose mokyklose, ir norėčiau, kad čia prisidėtų bei savo žodį tartų verslas, būsimi inžinierių darbdaviai. Pavyzdžiui, ar tikrai reikia šiuolaikiniam statybos specialistui mokantis tiek daug valandų skirti rankiniam tinkavimui?”, kėlė klausimą Vytautas Zubras, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius.

Inžinierių ir rangovų atstovų susitikimas Alytuje

Nuskambėjus minčiai, kad daugelį moksleivių nuo statybos inžinerijos studijų atbaido įsitikinimas, jog inžinieriaus darbas ypatingai sudėtingas, o ir mokslus tenka krimsti sunkius, E. Guzas pakomentavo: „Yra žmonių, kuriuos traukia būtent patys sudėtingiausi projektai – jie nori iššūkio, jiems įdomu spręsti sudėtingas problemas”.

 „Moksleiviams, ypač jaunesniems, būtina parodyti, kad tikrą statybos inžinierių tiek pat dažnai gali sutikti prie galingo naujo kompiuterio kiek žingsniuojantį po statybos aikštelę, ir kur kas dažniau jį pamatysi apsiginklavusį planšete ir virtualios realybės akiniais nei tinkavimo mentele”, pastebėjo LSIS direktorius Robertas Encius.

„Mano nuomone, prisidėti skleidžiant aplinkose pozityvų savo profesijos įvaizdį ir dalintis būtent gerąja savo patirtimi – kiekvieno inžinieriaus pareiga. Pats visada stengiuosi taip daryti”, – pasidalino „VA statybos“ vadovas V. Almanaitis. 

Po pranešimų ir diskusijų renginio dalyvių laukė praktinė dalis: kompiuterinio suvirinimo, elektros energijos tinklo balansavimo, mechatronikos ir virtualaus dažymo simuliatoriuje užduotys. 

Taip pat buvo įteikti LSIS nario pažymėjimai naujai į Alytaus apskrities bendriją įstojusiems 4 nariams.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.