Gruodžio 15 d. net 4 KTU Statybos ir architektūros fakulteto studentai buvo pakviesti į neeilinį nuotolinį dekanato posėdį, kurio metu jiems buvo įteiktos Doc. dr. Martyno Malakausko stipendijos, įsteigtos Lietuvos statybininkų inžinierių sąjungos Kauno skyriaus.

Ši stipendija skiriama statybos inžinerijos studijų krypties studentams, kurie gerai mokėsi ir studijų metu aktyviai dalyvavo visuomeninėje, mokslinėje ar profesinėje veikloje. Stipendija siekiama skatinti studentus įgyti pagrindinių statybos inžinerinių žinių ir gebėjimų, reikalingų atliekant statinių projektavimo, statybos organizavimo ar vykdymo darbus.

Kaip tikina LSIS Kauno skyriaus primininkas prof. Žygimantas Rudžionis šiemet sulauktos studentų paraiškos labai maloniai nustebino, buvo per daug sunku komisijai išsirinkti vieną ar porą geriausių, tad 100 eurų stipendijos įteiktos 3 studentams ir viena 300 eurų stipendija vienam studentui, kurio paraiška paliko didžiausia įspūdį. Stipendijas gavo Domantas Ramanauskas, Eglė Steponavičiūtė, Evelina Lekešiūtė, Liutauras Šarkus.

„Šią stipendiją įsteigėme dar prieš keletą metų. Tikime, kad studentų įtraukimas ir skatinimas aktyviai dalyvauti ne tik studijose, bet ir įvairiuose renginiuose, atlikti papildomas praktikas, savanoriauti universiteto ir ne tik renginiuose bei kuo daugiau domėtis šia sritimi padeda augti jauniesiems specialistams. LSIS taip pat planuojame vis daugiau į savo veiklą įtraukti studentus“, – tikino Ž. Rudžionis.

Studentų atsiųstuose motyvaciniuose aprašymuose atsiskleidžia itin platus papildomų veiklų spektras. Studentai ne tik puikiai mokosi, bet ir aktyviai dalyvauja studentiškų organizacijų veiklose, organizuoja ir savanoriauja įvairiuose renginiuose. Kai kurie dar spėja mokslus, saviraišką suderinti su darbu statybos inžinerijos įmonėse.

„Siekdamas visapusiškai papildyti savo asmeninių kompetencijų kraitį bei tapti pilietišku bendruomenės nariu, aktyviai dalyvauju ne tik studijų procese, bet ir visuomeninėje veikloje. Vos tik įstojęs į universitetą, tapau studentų atstovybės nariu, dalyvauju jos organizuojamose socialinėse bei visuomeninėse akcijose, kartu su kitais atstovybės nariais atstovauju studentų interesus. Taip pat nepraleidžiu progos atlikti su savanoriška veikla susijusius darbus, padedančius atstovauti ir garsinti Kauno Technologijos universiteto vardą tiek pačio universiteto organizuojamuose, tiek kito pobūdžio renginiuose“, – pasakojo D. Ramanauskas.

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga Kauno skyrius tikisi, kad aktyvių studentų tik daugės ir kitą kartą bus sulaukta dar daugiau aktyvių studentų paraiškų.

Straipsnis:KTU