LSIS Garbės ženklu už asmeninius profesinius nuopelnus apdovanojami nepriekaištingos reputacijos statyboje dirbantys inžinieriai ir žymiausi statybos srities mokslininkai, savo veikloje besivadovaujantys aukščiausiais moraliniais standartais ir savo pavyzdžiu stiprinantys statybų inžinieriaus įvaizdį visuomenėje.

Nominantą garbės ženklui galite siūlyti lsis@lsis.lt

2019 m. apdovanotieji garbės ženklais: Kęstutis Grimalis

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos apdovanojimo
„Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Garbės ženklas“

N U O S T A T A I

I. Bendrosios nuostatos

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS), atstovaujanti visose statybos srityse dirbančių profesionalų ir statybos mokslininkų bendruomenei ir siekdama įvertinti iškiliausių šios bendruomenės narių nuopelnus, yra įsteigusi „Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Garbės ženklą“ (LSIS Garbės ženklas).

Šiais nuostatais apibrėžiama LSIS Garbės ženklo skyrimo, jo anuliavimo, apskaitos ir nešiojimo (segėjimo) tvarka. Atnaujintus nuostatus LSIS prezidiumas patvirtino 2014 m. gegužės 14 d.

LSIS Garbės ženklu už asmeninius profesinius nuopelnus apdovanojami nepriekaištingos reputacijos statyboje dirbantys inžinieriai ir žymiausi statybos srities mokslininkai, savo veikloje besivadovaujantys aukščiausiais moraliniais standartais ir savo pavyzdžiu stiprinantys statybų inžinieriaus įvaizdį visuomenėje.

LSIS Garbės ženklo dokumentaciją ir apskaitą tvarko LSIS administracija.

II. Skyrimo tvarka

LSIS Garbės ženklas skiriamas Lietuvos Respublikos piliečiams, išimtinais atvejais užsienio valstybių piliečiams.

Sprendimą dėl apdovanojimo LSIS Garbės ženklu priima LSIS prezidiumas.

Teikti pasiūlymus dėl apdovanojimo LSIS Garbės ženklu gali LSIS nariai, statybų bendrovės ir mokslo institucijos, kiti juridiniai asmenys, susiję su statybų sritimi.

LSIS Garbės ženklas iškilmingoje aplinkoje įteikiamas per LSIS suvažiavimą, profesinėse šventėse ar kitomis progomis.

LSIS Garbės ženklą įteikia LSIS pirmininkas arba jo įgaliotas asmuo.

Kartu su LSIS Garbės ženklu įteikiamas apdovanojimo liudijimas.

III. Skyrimo anuliavimas 

Jei LSIS Garbės ženklu apdovanotas asmuo šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos įstatymus ar LSIS etikos kodeksą (http://www.lsis.lt/etikos_kodeksas), LSIS prezidiumo sprendimu apdovanojimas LSIS Garbės ženklu anuliuojamas, apie tai paskelbiant viešai.

IV. Nešiojimo (segėjimo) tvarka

LSIS Garbės ženklas paprastai nešiojamas (segimas) prie išeiginių drabužių atmintinomis valstybės ar profesinių švenčių dienomis ar kitomis iškilmingomis progomis.

LSIS Garbės ženklas paprastai nešiojamas (segimas) prie kostiumo ar kostiumėlio švarko kairėje pusėje.

Jei asmuo yra apdovanotas Lietuvos Respublikos arba kitų valstybių apdovanojimais, LSIS Garbės ženklas nešiojamas (segimas) žemiau jų.

Nešiojamas (segimas) arba LSIS Garbės ženklas, arba LSIS Garbės ženklo rozetė.

V. LSIS Garbės ženklo statutas

LSIS Garbės ženklą sudaro ženklas, kabinamas prie kaspino, ir apdovanojimo pakaitas – rozetė.

„Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Garbės ženklas“ aprašymas:
Garbės ženklas – auksuotas ir sidabruotas žalvaris. Ženklas apskritas, 38 mm skersmens. Jo pagrindas – stilizuota, aukso ir sidabro spalvų aštuonių galų žvaigždė. Žvaigždės galai tarpusavyje atskirti aštuoniais stilizuotais lauro lapais. Virš jų – reljefiškas aukso spalvos apskritimas, kurio kraštas padalintas iš centro einančiais spinduliais. Apskritimo centre, mėlynos emalės fone įkomponuota aukso spalvos braižybos įrankių kompozicija. Jos centre – skriestuvas, trikampis ir liniuotė. Garbės ženklo reverse apskritimu išdėstytas užrašas didžiosiomis raidėmis LIETUVOS STATYBOS INŽINIERIŲ SĄJUNGA. Užrašo apačioje įkomponuotas triženklis apdovanojimo numeris. Ženklas su kaspinu sujungti aukso spalvos metalo pakabuku, per kurį pervertas kaspinas. Užsegimo segtukai pritvirtinti kitoje kaspino pusėje. Kaspinas 32 mm pločio ir 45 mm ilgio mėlyno muaro. Kaspino kraštuose simetriškai įkomponuotos sidabro spalvų siūlų juostelės, per vidurį – trys aukso spalvos juostelės. Garbės ženklo rozetė – ženklelis toks pat, kaip ir Garbės ženklas, tačiau 20 mm skersmens ir be kaspino.