Šlapią, šaltą ir vėjuotą spalio 22 d. lankėmės Raseinių rajone. UAB “Švykai” pakvietė LSIS – Lietuvos statybos inžinierių sąjungos narius apsilankyti jų statybos objekte. Kadangi projektas tikrai unikalus ir įspūdingas, vykome paklausyti kolegos inžinieriaus Mindaugo Švyko pasakojimo ir pasižvalgyti, pasivaikščioti po renovuojamą jau daugiau nei 100 metų skaičiuojantį Lydūvėnų geležinkelio tiltą. 

Kol kas ilgiausio ir aukščiausio Lydūvėnų geležinkelio tilto istorija labai ilga ir  kupina dramų.
Kultūros paveldo objektu pripažinto tilto istorija prasidėjo su pirmu pasauliniu karu, kuomet atsirado poreikis karo amuniciją, kareivius traukiniais pervežti per Dubysos slėnį. Kadangi vyko karas – laiko laukti nebuvo. Kaip Mindaugas Švykas pasakojo Lydūvėnų tiltas buvo statytas net 4 kartus – statytas ir vėl griautas. Šiuo metu „Švykai“ antrajam gyvenimui kelia aukščiausią ir ilgiausią Lietuvos geležinkelio tiltą. Jis siekia beveik 600 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio. Kadangi tiltas yra kultūros paveldo objektas, todėl remonto darbų metu itin svarbu išsaugoti jo vertingąsias savybes, autentiškas tilto konstrukcijas – pamatus, ramstus, taurus, kniedytų plieninių santvarų ir sijyno tipą, – svarbias paveldo prasme detales ir tilto dalis.

Čia rasite išsamų video apie tilto statybas.

Didelis ačiū už pasidalinimą informacija, kvietimą ir šiltą priėmimą nebešiltu metu.

Taip pat apie šį tiltą ir jame atliekamus darbus galite skaityti čia: https://www.statybunaujienos.lt/naujiena/Svykai-antrajam-gyvenimui-kelia-auksciausia-ir-ilgiausia-Lietuvos-gelezinkelio-tilta/17554