PP Baltic yra Belgijos polipropileno fibros ir plaušo gamintojo Adfil www.adfil.com įgaliotieji partneriai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, kurie siūlo alternatyvius betono armavimo sprendimus. Tačiau siūlomas ne tik pats produktas, bet ir pagalba projekte nuo pat projektavimo iki darbų užbaigimo.

Atliekami visi skaičiavimai, kurių metodika paremta TR-34 4-uoju leidimu, Model Code 2010 ir Eurocode 2 nuostatomis, produkto bandymų protokolais ir kurie yra apdrausti.

  • Polipropileno fibra Durus® EasyFinish skirta betono armavimui. Dažniausiai grindyse naudojamas kiekis 2-4 kg/m³. Pamatuose ir gelžbetonio gaminiuose 4-6 kg/m³. Tikslus kiekis nurodomas teikiant skaičiavimus. Gaminys yra sertifikuotas CE, bandymai atlikti nepriklausomose laboratorijose.
  • Polipropileno plaušas Crackstop® Ultra skirtas apsaugai nuo mikro įtrūkimų pirminėje betono stingimo stadijoje. Dažniausiai naudojamas kiekis 0,9 kg/m³. VGTU laboratorijos atliktas bandymas patvirtino, kad šis plaušas geba iki 100% sumažinti plastinių susitraukimo deformacijų metų atsirandančių trūkių galimybę.

Atlikta nemažai įvairių bandymų nepriklausomose laboratorijose Belgijoje, Danijoje, taip pat VGTU ir Adfil laboratorijose. Vienas paskutinių ir, mūsų požiūriu, labai svarbus dokumentas, yra žalos aplinkai sertifikatas (EPD – Environmental Product Declaration), kuris parodo, kiek CO2 išmetama į aplinką gaminant ir naudojant  DURUS EasyFinish fibras. Dokumentas patvirtina, kad keičiant armavimą iš plieno tinklų ir plieninių fibrų į polipropileno fibrą DURUS EasyFinish, sutaupoma 60-90% į aplinką išmetamo CO2 (priklausomai nuo projekto, armavimo ir kt.). Tai dokumentas, kuriuo remdamiesi galime oficialiai deklaruoti CO2 sutaupymus naudojant šį produktą. Tai padeda pasiekti geresnį projekto „žalumo“ įvertinimą. Galima pakeisti plieną ne tik grindų plokštėse, tačiau ir įvairių tipų pamatuose (plokštiniai, poliniai, kt.), gelžbetonio gaminiuose ir kt.

Kaip ir minėjome PP Baltic specializuojasi ne tik produkto tiekime, tačiau ir sprendinių įgyvendinime. Bendradarbiaujame su projekto rengėjais, inžinieriais nuo pat projekto pradžios iki užbaigimo. 

Įtaka betono stipriui nustatoma pagal EN 14845-2 reikalavimus, naudojant betoną, kurio sudėtis apibrėžta EN 14845-1. Gamintojas turi deklaruoti reikalingą fibrų kiekį tam, kad pasiektų 1,5MPa stiprį prie 0,5mm trūkio ir 1MPa prie 3,5mm trūkio. Taip pat tam, kad būtų galima parinkti konkrečiam projektui reikalingą fibros kiekį, atlikti bandymai nuo 2kg/m³ iki 10kg/m³.

Kartu su gamintoju ir partneriais Skandinavijos šalyse, Danijoje įkurta inžinerinė kompanija PPCD , kuri specializuojasi tik šiuo produktu armuoto betono sprendiniuose ir techniniame palaikyme. Esame atviri pasidalinti įvairių bandymų rezultatais, dalyvauti naujų bandymų atlikime ir sprendinių paieškoje, taip pat įvairiuose projektuose sukaupta patirtimi. Tam, kad palengvinti darbą inžinieriams, pristatome internetinę skaičiavimų programą, kurią rasite tinklapyje www.ppcd.dk . Dėl prisijungimų prašome kreiptis info@ppbaltic.lt .

Mūsų tikslas yra skleisti žinią apie alternatyvius betono armavimo sprendinius, kurie ne tik pagreitina ir atpigina statybą, tačiau yra draugiškesni aplinkai. Kviečiame inžinierius susisiekti ir aptarti su betono armavimu susijusius klausimus.

PP Baltic Linkedin 

www.ppbaltic.lt arba www.fibra.lt