Europos žaliasis kursas – vienas iš prioritetų užtikrinant ekonomikos tvarumą. Neutralaus poveikio klimatui sprendimai, pagrįsti moderniomis, efektyviai išteklius naudojančiomis ir aplinką tausojančiomis technologijomis – svarbūs visuose ekonomikos sektoriuose.  Mokslininkai, nekilnojamo turto vystytojai, statytojai telkiasi šių sprendimų įgyvendinimui.

Konferencija „Gervė 2021“ skirta nekilnojamo turto vystytojams, investuotojams, statytojams ir kitiems susijusiems verslams.

Konferencija vyks gegužės 14 d. nuotoliniu būdu, ZOOM platformoje.

Moderatorius – Dr. Ernestas Ivanauskas, KTU Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų centro direktorius

IŠSAMI RENGINIO PROGRAMA

10:00 – 10:15
Įžanga Zigmantas Dargevičius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas

10:15 – 10:30
Mantas Raišys, UAB „Incon“ direktorius, Kauno verslo vadovų klubo vadovas 

10:30 – 11:00
Kauno ekonominė raida | Anksčiau – Šiandien – Ateity
Kauno vystymuisi įtaką visada darė įvairūs ekonominiai ir geopolitiniai veiksniai. Tai suformavo ir tam tikrus stereotipus apie Kauno stiprybes ir pagrindinius sektorius. Kiek stereotipai galioja šiandien ir ko galima tikėtis ateityje.
Tadas Stankevičius, VšĮ „Kaunas IN“ direktorius

11:00 – 11:30
Kauno miesto savivaldybės paveldotvarkos programa
Pagrindinis finansinis įrankis kultūros paveldo statinių atnaujinimo skatinimui Kaune. Nuo 2015 metų finansuota 112 projektų už maždaug 2,5 mln. Eur. Ši priemonė tapo sėkmės istorija ir pavyzdžiu visai Lietuvos paveldosaugos sistemai. Pagrindiniai programos veikimo principai, atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus ir naujovės programos taisyklėse.
Saulius Rimas, Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas

11:30 – 12:00
Kauno LEZ – ekonomikos sostinė
Kauno LEZ sėkmės istorija: veiksniai, lemiantys teritorijos patrauklumą plyno lauko investicijoms, ko ieško Lietuvos ir užsienio investuotojai bei koks yra Kauno regiono potencialas.
Vytautas Petružis, Kauno LEZ generalinis direktorius

12:00 – 12:30
Pertrauka

12:30 – 13:00
Kauno miesto ir Kauno rajono nekilnojamojo turto rinkos komentaras
Nekilnojamojo turto registro dinamika Kauno mieste ir Kauno rajone. Pirminės butų ir individualių namų / kotedžų rinkos statistika Kauno mieste (dėl kotedžų dar tikslinsiuos galimybes). Pokyčiai būsto nuomos rinkoje Kauno mieste bei Kauno rajone. Kauno komercinio nekilnojamojo turto komentaras.
Tomas Sovijus Kvainickas, INREAL grupės investicijų ir analizės vadovas

13:00 – 13:30
Statybų pramonė „laimi“ CO2 emisijų lenktynėse. Laikas tapti „pralaiminčiais“
Statybų pramonės poveikis CO2 emisijoms ir kokie sprendimai tai gali pakeisti. Ką galime pakeisti jau šiandien, išnaudojant žiedinės ekonomikos sprendimus, „žalias“ laikančiąsias kompozitines konstrukcijas ir kitus tvarius sprendinius.
Linas Lelešius, UAB „PEIKKO Lietuva“ pardavimų vadovas

13:30 – 14:00
Išmanieji miestai. Kauno miesto skaitmeninis dvynys
Skaitmeniniai dvyniai – svarbi išmanaus miesto komponentė, įgalinanti tvarų užstatytos aplinkos vystymąsi. Tai – statinio, jo konstrukcijų, inžinerinių sistemų ir susijusios įrangos skaitmeninė reprezentacija. Technologija apjungia statinių informacinio modeliavimo (BIM) metodologiją, daiktų internetą (IoT), realybės skenavimą (fotogrametrija, LiDAR), dirbtinį intelektą (AI) ir kitas šiuolaikiškas inovacijas, tiek istorinius, tiek realaus laiko duomenis.
Dr. Darius Pupeikis, Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro vadovas 

14:00 – 14:30
Statyba Europoje ir Lietuvoje – strateginės veiklos kryptys ir investicijos.
Jau šiandien ES planuojama, kaip reikės pasiruošti perėjimui iš 4-tosios į 5-tąją pramonės revoliuciją, kurioje žmogaus ir dirbtinio intelekto bendradarbiavimas užims kertinę vietą. Šiame pranešime apžvelgsime prioritetines statybos sektoriaus vystymo ES kryptis iki 2030 metų, kurioms planuojamas skirti ES finansavimas, nacionalinės politikos tendencijas vystant statybos sektorių Lietuvos vyriausybės programos kontekste. Esminiai pokyčiai vykstantys statybos skaitmenizavimo srityje, žaliojo kurso ir žiedinės ekonomikos diegime, energijos resursų tausojime pareikalaus naujų investicijų į technologinę įrangą, teisinės bazės atnaujinimą, statybos inžinierių kompetencijų ugdymą ir kt.
dr. Žymantas Rudžionis, Lietuvos statybos inžinierių sąjungos viceprezidentas, LSIS KAB pirmininkas, Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto profesorius

14:30 – 15:00
Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Kauno apskrities bendrijos 25-erių metų paminėjimas.
LSIS KAB ir KPPAR nominacijos, apdovanojimai.

Papildoma informacija el. paštu vera.mileikiene@chamber.lt, tel. +370 615 14483

Registruokitės ir likus dienai iki renginio atsiųsime Jums prisijungimo nuorodą.

 

Data: 2021-05-14, nuo 10:00 iki 15:00
Registracijos pabaiga: 2021-05-12 17:00:00