Išduotos statybos inžinieriaus kortelės 2019 metų geriausiems

Naudodami STATREG sistemą Lietuvos statybos statybos inžinierių sąjungos Panevėžio bendrija ir VGTU Kokybės vadybos centras pagal jungtinės veiklos Valdymo komiteto nustatytą tvarką įvertino profesinę patirtį, išsilavinimą, turimas teises eiti pareigas (Kvalifikacijos atestatus), įsipareigojimą laikytis profesinės etikos kodekso ir suteikė Statybos inžinieriaus kvalifikaciją 2019 m. geriausiai inžinierei Agnei Miliūtei (AB Panevėžio statybos trestas) ir Vyriausiojo statybos inžinieriaus kvalifikaciją 2019 m. geriausiam inžinieriui Kazimierui Senkui (LSIS Kauno apskrities bendrija).

Statybos inžinieriaus ir Vyriausiojo statybos inžinieriaus korteles įteikė Lietuvos statybos statybos inžinierių sąjungos prezidentas Saulius Bekampis ir direktorius Linas Adomavičius.

„Tai gero 7 organizacijų bendradarbiavimo rezultatas ir kartu didelių darbų pradžia“, – po įteikimo sakė LSIS prezidentas Saulius Bekampis. „Nors kortelės ir kvalifikacija dar neturi svarios teisinės galios, bet tai labai svarbus žingsnis, nes inžinieriai savo veikloje pradeda vadovautis ne tik įstatymais ir reglamentais, bet ir Statybos inžinieriaus profesinės etikos kodeksu“, – pažymėjo S.Bekampis.

“Jaučiuosi ypatingai. Juk esu viena iš pirmų trijų inžinierių po nepriklausomybės, kuriai pripažinta kvalifikacija. Man patinka kortelės funkcionalumas”, – mintimis po šventiško kortelės įteikimo Panevėžyje pasidalino Agnė Miliūtė. 

Daugeliui ko gero dar naujiena trys inžinierių kvalifikacijos lygiai  –  juos apibrėžia Statybos sektoriaus profesinis standartas PSF01, o Statybos inžinieriaus profesinės kvalifikacijos suteikimo tvarkos aprašas nustato, kaip statybos inžinieriaus kvalifikacijos suteikiamos ir kaip išduodama inžinieriaus kortelė.

Šiuo metu kvalifikacija suteikiama ir kortelės išduodamos tik Kvalifikacijos atestatus turintiems specialistams, parengus vertinimo programas kvalifikacijos bus suteikiamos ir Kvalifikacijos atestatų neturintiems, bet reikalavimus atitinkantiems specialistams.


Galima kreiptis į bet kurią statybos inžinierius atstovaujančią organizaciją pagal jos įgaliojimų sritį, tai galima padaryti ir prisijungus prie statreg.lt sistemos, ten galima pasirinkti, kokia organizacija pagal vertinimo sritį inžinieriui tinkamiausia.

Naujiena iš www.statreg.lt