Naujojo Kleboniškių tilto statyba

2020 metų spalio mėnesį AB “Kauno tiltai” statybos objekte lankėsi LSIS prezidentas kartu su LSIS prezidiumo ir LSIS JSIK nariais.

Objekto statybai vadovaujantis ir geriausiu šių metų statybos vadovu išrinktas Kęstutis Stankus maloniai priėmė svečius ir supažindino su sudėtingais tilto statybos technologiniais procesais, bei papasakojo apie iššūkius kylančius vystant tokio tipo projektus.

LSIS ekskursija LSIS ekskursijaIšvykos metu LSIS nariai susipažino su metalinės tilto konstrukcijos gamybos ir logistikos ypatumais.
Tai ypač sudėtinga metalo konstrukcija, kuri reikalauja daugybės išteklių ne tik gamybos metu, bet ir transportuojant bei montuojant ją. Pagrindinė tilto konstrukcija gaminama Lenkijoje ir į objektą gabenama vilkikais, kaip negabaritinis krovinys. Metalo konstrukcija į projektinę padėtį montuojama ožinio krano pagalba, ji pastatoma ant laikinų metalo konstrukcijos atramų, suvirinama tarpusavyje. Pasiekus reikalingą tilto atkarpos ilgį užstūmimui iki sekančios gelžbetonio atramos, domkratų ir templių pagalba, tilto atkarpa užstūminėjama (tempiama) link sekančios gelžbetoninės atramos, kol konstrukcija pilnai atsiremia. 

sa.lt foto Haroldo Jasėno

Haroldo Jasėno nuotrauka

LSIS ekskursija LSIS ekskursijaVienu metu objekte dirba per dvidešimt suvirintojų ir keturiasdešimt kitos specializacijos statybos darbininkų, tokių kaip betonuotojai, mechanizatoriai ir kt.
Nepaisant blogo oro – dalyvių nuotaikos buvo puikios. Vyko diskusijos apie šalia stovinčio tilto griovimą ir sekančio naujo tilto statybą vietoje jo.

Tai bus dar vienas svarbus iššūkis Kauno miestui ir jo, bei visos Lietuvos gyventojams!