Prie LSIS – Lietuvos statybos inžinierių sąjungos šiais metais prisijungė nauji partneriai URETEK, kurie sprendžia pamatų ar grindų nusėdimo problemas. Geopolimerinės injekcijos, kurias kompanija URETEK ištobulino per 40 jų panaudojimo metų, nepažeidžia pastato konstrukcijų ir yra efektyvi, greita, netrikdanti alternatyva įprastoms pastatų pamatų stiprinimo, grindų atstatymo, ertmių užpildymo, ir grunto sustiprinimo, procedūroms. 

URETEK pagerina grunto nešančiąją galią injektuojant ypač stipriai besiplečiančias dervas. Injekcijų metų yra užpildomos visos tuštumos ir mikro tuštumos grunte, o medžiagos sukuriama jėga taip pat sutankina aplinkui esantį gruntą bei, jei reikia, gali pakelti virš jo esančią konstrukciją. 

Geopolimerinės injekcijos URETEK LSIS
Poveikis gruntui, o ne atskiram taškui, leidžia išvengti deformacijų ir pažeidimų plečiant grunto sluoksnius.
Dėl stiprios medžiagų adhezijos ir aukšto sutankinimo lygio su gruntų “armavimu” URETEK technologijos gali operatyviai išspręsti objektų eksploatavimo ir atraminių gruntų laikančiųjų savybių gerinimo problemas.

Geopolimerinės injekcijos URETEK LSIS

Baltijos šalyse URETEK yra jau įgyvendinusi apie 800 įvairaus dydžio ir sudėtingumo objektų – nuo kelių tūkstančių kvadratinių metrų parduotuvių grindų atstatymo ar šimtamečių pastatų pamatų sustiprinimo iki grunto sustiprinimo hidroelektrinėse ar po intensyviai naudojama infrastruktūra. 

Geopolimerinės injekcijos URETEK LSIS

Pateikiame kelis labiausiai įsiminusius projektus:

Rygos katedra
Istorinis pastatas Rygos centre, pastatytas ant ąžuolinių polių, kurie pradėjo pūti. URETEK atliko geopolimerinių dervų injekcijas po pastatu į 4 metrų gylį ir tokiu būdu sustiprino gruntą aplink medinius poliusInjektuoti geopolimerai aplink esančius polius taip pat suformavo apsauginį sluoksnį ir sustabdė tolimesnį jų irimą. 

RIMI Linkmenų g. Vilnius 
Naujai pastatytame pastate 3500 m2 prasėdo grindys. Priežastis – durpių sluoksnis 4-5 metrų gylyje. URETEK atliko injekcijas į numatytus gylius visame nusėdimo paveiktame plote, darbai atlikti per 3 savaites nepašalinant esančios įrangos ar prekių lentynose.  

RIMI Ventspilyje 
RIMI parduotuvės pastate 4500 m2 plote nusėdo grindys. Priežastis – pelkėtas po pastatu esantis gruntas, kuris nebuvo tinkamai įvertintas statant pastatą. URETEK atliko injekcijas į numatytus gylius visame nusėdimo paveiktame plote, darbai buvo atliekami naktimis, o dieną prekybos centras aptarnavo klientus. 

Talino aplinkkelio Kuma – Luige kelio atkarpa 
Ertmės bei prasėdimai naujai pastatytoje kelio atkarpoje. Tradiciniai sprendimo būdai nebuvo veiksmingi, tad buvo panaudota URETEK technologija užpildyti tuščias ertmes, esančias sankasoje, bei užkirsti kelią užpiltam smėliui nubyrėti tarp didelės frakcijos skaldytų akmenų žemyn. 

Smuklės pastatas Haapsalu mieste
Restauruojant istorinį smuklės pastatą, projektuotojas padidino pastato pamato apkrovas, todėl pastatas pradėjo sėsti. Namo pamatai buvo padaryti iš tam laikmečiui būdingų sukrautų paprastų akmenųURETEK atliko akmenų stabilizavimo darbus bei po to sustiprino gruntą po jais. 

FEB sandėlis 
Veikiančiame sandėlyje nusėdo betoninių grindų plokštės. Nestabdant sandėlio veiklos buvo stabilizuotas po grindimis esantis gruntas. Norėdama kuo mažiau trukdyti klientui, URETEK komanda darbus atliko sekcijomis. Pirmam visiškai pakrautam keltuvui buvo leista važinėti suremontuotoje zonoje praėjus vos 10 minučių. 

Geopolimerinės injekcijos URETEK LSIS

URETEK technologiją galima sėkmingai panaudoti įvairios paskirties pastatuose: ar tai būtų kelių tūkstančių kvadratų gamybinės patalpos, ar didelė istorinė katedra, ar probleminė kelio atkarpa, ar privataus namo svetainė. Visi darbai yra atliekami greitai, yra netrikdoma kliento vykdoma veikla ir rezultatas matosi iš karto. Injektuojamos medžiagos yra ilgaamžės, nekenkiančios aplinkai. 

Daugiau projektų čia: ATLIKTI PROJEKTAI

Youtube kanalas