LSIS kongreso posėdis

Penktadienį įvyko LSIS kongreso posėdis. Jame pristatyta šių metų inžinierių sąjungos veiklos ataskaita, pasveikinti naujieji kongreso nariai (jų iš viso 8) ir patvirtintos esamos darbo grupės bei įkurta dar viena, Projektavimo grupė.

Pasidžiaugta Teisėkūros darbo grupės pasiekimais; jos darbai bus tęsiami, o 2024-aisiais planuojama ženkliai aktyvinti ir kitų darbo grupių veiklą. Savivaldos temai skirta kongreso darbo grupė vis dar laukia prisijungiant aktyvių narių – kol kas šios srities veikla užsiėmė vienintelis LSIS atstovas, direktorius Robertas Encius, nors posėdžio metu daugiausia laiko ir dėmesio pareikalavo būtent inžinierių profesinės savivaldos (ir galimybių toliau jos siekti) aptarimas.

Kongreso posėdžio metu Adrijus Bikulčius pristatė su statybos leidimų išdavimo procesu susijusius numatomus įstatyminius pokyčius. Tai tapo puikia proga pasigilinti į proceso niuansus ir iki šiol aiškumo stokojusius jo aspektus – po pranešimo kilo prasminga diskusija apie atsakomybę už techninę priežiūrą bei įvairių pastato dalių saugumą.

Viešnia iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, talentų grupės patarėja Rasa Balserienė, pasidalino naujienomis apie reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo klausimus, šiuo metu keliamus Europos Sąjungos lygiu: dėl bendrųjų pasirengimo pagrindų susitarusioms ES valstybėms galiotų tie patys kriterijai. Ši Europos komisijos iniciatyva galimai suteiks Lietuvos projektuotojams bei statybos įmonėms daugiau progų dirbti tarptautiškai.

Jūsų el. paštas nebus matomas viešai. Privalomi laukai pažymėti *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.